KSI mbanë sot mbledhje

Komisioni për Sëmundje Infektive, sot pritet të mbajë mbledhje, në të cilën do të diskutojë për gjendjen epidemiologjike në vend.Po ashtu, sot pritet që...

IRI Amerikan: BDI gjithmonë e para dhe fituese te shqiptarët

Anketa e re e Qendrës për Hulumtime të Institutit Republikan Ndërkombëtar për Maqedoninë e Veriut e nxjerr Bashkimin Demokratik për Integrim partinë e parë...

7 marsi, festa shqiptare e mësuesit

Dita e mësuesit është një festë e cila i kushtohet personelit edukues të shkollave dhe universiteteve. Kjo datë ka zanafillën e hershme, që të kujton...

Dehari: Nderojmë veprën fisnike të çdo mësimdhënësi

“7 Marsi – Dita e Mësuesit, datë historike për arsimin shqip. E veçanta e kësaj dite është rikujtimi i së kaluarës plot vuajtje dhe...

Bekim Tateshi i thur elozhe Zijadin Selës

  Pas dorëheqjes së Zijadin Selës, ndër të parët që u prononcua ishte dr.Bekim Tateshi, bashkëpartiaku, dhe për shumëkë, Numri 3 i Aleancës për Shqiptarët,...

Bërns: Vetëm 8 për qind e qytetarëve kanë besim në gjyqësor

Ambasadorja amerikane në Shkup, Kate Marie Byrnes, sot në konferencë para gjykatësve tha se qytetarët e RMV-së nuk kanë besim në gjyqësor. Ajo iu referua...

Shaqiri në takim me Helvetas, OJQ-në nga Zvicra që ka dhënë...

Arsimi i mesëm profesional në Maqedoninë e Veriut po vlerësohet më shumë nga të rinjtë çdo vit, të cilët gjithnjë e më shpesh zgjedhin...

Grubi porosi Mickoskit dhe Apasievit: Sa më parë të këndellen duke...

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Maqedonisë, Artan Grubi i është përgjigjur reagimeve të opozitës maqedonase rreth dekretit qeveritar që mundëson përdorimin e gjuhës...

Таkimi Osmani-Selakoviq

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani sot ishte nikoqir i Ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë,...

Ministri Nuredini bashkë me homologë nga rajoni në Përmet dhe Gjirokastër,...

Ministri i Mjedisit dhe planifikimit hapësinor Naser Nuredini sot po qëndron për vizitë në Shqipëri me ftesë të ministres Kumbaro, ku në Përmet dhe...