Shkup, gjoba për 211 shoferë – 70 për vozitje të shpejtë

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejtë 211 shkelje të rregullave të...

Cilat janë dobitë nga ndërtimi i korridoreve rrugore dhe autostradave?

Nga prof.dr. Agim MAMUTI Ka disa dobi të rëndësishme nga ndërtimi i korridoreve rrugore dhe autostradave: 1. Rritja e ekonomisë Nëpërmjet korridorëve rrugorë dhe autostradave, transporti i...

Hafizi i ri nga Shkupi me lotë gëzimi përfundoi recitimin e...

Shkruan: Hasan Rexhepi LOT GËZIMI Lot gëzimi pas pëfundimit të memorizimit të Kur’anit dhe mbrojtjes para komisionit nga Hafiz Jusuf Aliu, e këto lot tu bëfshin...

Rasti në Haraçinë/ PTHP: Masa kujdesi, ndalesë kontakti me kryetarin e...

Masa kujdesi, obligim që të paraqitet në polici, ndalesë për të vizituar hapësirat e Komunës së Haraçinës, si dhe ndalesë për t`iu afruar dhe...

Shaqiri: Një pjesë e reformës për arsimin fillor është bashkimi i...

Gjithsej 15620 nxënës të regjistruar iu nënshtruan provimit të parë dhe të detyrueshëm ekstern në gjuhën amtare, ndërsa tjetri do të mbahet më 10...

Dështon VMRO-ja, qytetarët maqedonas rreshtohen pas BE-së dhe Korridorit 8-10D

Një pjesë e qytetarëve të komunitetit maqedonas janë “PRO” ndryshimeve Kushtetuese dhe “PRO” ndërtimit të Korridorit 8-10D. Ky konkluzion del nga një anketë e realizuar...

Dikur vetë Mickovski thoshte se duhet hequr “20-përqindëshin”, tash akuzon koalicionin...

Lideri i opozitës Hristijan Mickoski, në një intervistë me gazetarin Destan Jonuzi në vitin 2020 për gazetën Koha, i pyetur për fshirjen e mundshme...

Ndryshimet kushtetuese, ngushohet rrethi i Mickovskit!

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë ta mbështesin Maqedoninë e Veriut në rrugën drejt BE-së, tha Senatori amerikan Kris Marfi pas takimit...

Osmani: Shqiptarët asnjëherë nuk kanë qenë shkas që shteti të frenoj

Shqiptarët asnjëherë nuk kanë qenë shkas që shteti të frenoj në rrugën euro-atlantike, nuk do të jemi as tani, kështu u shpreh në një...

Ali Ahmeti: Nuk do të lejojmë që të mbahet peng padrejtësisht...

Pasi dje parlamenti i Maqedonisë, miratoi ndryshimet ligjore për ligjet që përshpejtojnë dhe lehtësojnë ndërtimin e projektit strategjik siç është Korridori 8-10D, ka reaguar...