Kovaçevski: Ne jemi gati për BE-në, na pret punë e palodhur...

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski sonte organizoi pritje me rastin e fillimit të bisedimeve të Republikës së Maqedonisë...

Në Kalanë e Tetovës gjendet raketahedhës dhe granatë dore

Në Kalanë e Tetovës, zyrtarët policorë të SPB-së së Tetovës dje kanë gjetur një çantë në të cilën, ndër të tjera, kishte një raketë-hedhës...

Grubi: Shokët e mi janë gabim, këtë ua ka thënë edhe...

Duke diskutuar për mundësinë e shumicës parlamentare, zëvendëskryeministri Grubi ka thënë se Qeveria është e gatshme të bisedojë me partitë shqiptare dhe deputetët për...

Rritet “LEVICA” në Tetovë, afrohet koalicioni me BESËN e Bilall Kasamit?

Aktet e shumta nacionaliste të partisë së majtë pro ruse Levica kanë rezultuar me një rritje të këtij subjekti antishqiptarë në nivel të përgjithshëm...

Kovaçevski: Nuk kemi pasur asnjë ditë pa energji elektrike, EMV ka...

Nuk është në qorrsokak as shteti, as qytetarët as qeveria, të vetmit që janë në qorrsokak janë opozita, kështu në konferencën e sotme për...

MASH do t’i digjitalizojë librat për klasën e parë, dytë, katërt...

Ministria e Arsimit dhe Shkencës (MASH), do t’i blejë të drejtat autoriale të të gjitha librave për klasën e parë, dytë, katërt dhe pestë...

Mediat e Moldavisë: Është parandaluar atentati ndaj Bujar Osmanit?!

TRANSNISTRIA AKUZON UKRAINËN, KIEVI PARALAJMËRON PËR “PLAN TË KREMLINIT” Më 14 Shkurt, me makinë-bombë ka qenë I planifikuar atentati ndaj Ministrit të Jashtëm, Bujar Osmani,...

Armata do të ketë rritje të pagave prej 2.000 denarë

Pjesëtarët e ushtrisë nga nëntori do të kenë rritje të pagave prej 2.000 denarë, u konfirmua në takimin e djeshëm në Ministrinë e Mbrojtjes...

Lajm i mirë për shoferët/ Ulen çmimet e derivateve

Çmimi i naftës dizel ulet për 2,5 denarë për litër ndërsa benzinat vetëm për gjysmë denari. Kështu, çmimet e reja nga mesnata do të jenë...

Ademi: Ftojmë Alternativën dhe Besën t’i bashkangjiten frontit evropian

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi para seancës për votimin e rikonstruktimit të Qeveris, tha se ftesa për frontin evropian është edhe për Lëvizjen Besa...