Gazeta greke: Autorët e vrasjes ishin me motoçikletë – viktima është...

Një sulm i përgjakshëm me armë zjarri ku mbeti i vrarë një 39-vjeçar dhe një 45-vjeçar u plagos rëndë, ka ndodhur orët e para...

“Open Ballkan”, Ahmeti: Kemi dy rrugë, ose të pajtohemi ose të...

Duke folur për “Open Ballkan” dhe mungesën e Kosovës në kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim tha se nuk pajtohet dhe nuk i pëlqen...

FOTO/ Skanë të sosur skandalet e Adelinës, publikon foto krah Mickoskit

Skandalet e Adelina Tahirit nuk kanë të sosur sonte. Përpos videove ku u pa duke kënduar himnin e VMRO-së në protestën e organizuar nga...

Qyteti Shkupit: Vandalizmi mbi kutitë për ndriçimin rrugor shkaku për ndërprerjen...

Njoftojmë opinionin se pas reagimit të shërbimit të rojeve të Qytetit të Shkupit se në Parkun e qytetit mbrëmë nuk ka pasur ndriçim rrugor,...

Ademi: Figura e Ali Ahmetit e pakontestueshme, besimi i qytetarëve tek...

Në një prononcim për Televizionin 21, koordinatori i grupit parlamentarë të BDI, Arbër Ademi, njëherë edhe nënkryetarë i partisë ka deklaruar se Bashkimi Demokratik...

MMJPH: Debat publik mbi Ligjin për Kontrollin e Emetimeve Industriale

Ligji për kontrollin e Emetimeve Industriale do të mundësojë zhvillimin e ekonomisë në përputhje me standardet evropiane, por edhe mbrojtje dhe kontroll më të...

Ahmeti: Jemi në momente historike dhe vendimtare, jemi pjesë e këtij...

Bashkimi Demokratik për Integrim, me në krye liderin e sajë, Ali Ahmeti ka vazhduar takimet me qytetarët. Këtë herë Ahmeti me kabinetin qeveritarë ka...

Abetarja e unifikuar, Shaqiri: E mirëseardhur, pasi të kalojë në Shqipëri...

Ministri i arsimit dhe shkencës Jeton Shaqiri duke u përgjigjur ne pyetjen se kur nxënësit shqiptarë në RMV do të mësojnë me abetare të...

Sela kundër Ramës: Më pengon…!?

Kreu i opozitës shqiptare, Ziadin Sela nëpërmes një konference për shtyp ka folur kundër kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, Edi Rama dhe ndihmës që...

Studimi suedez: Pse konsumi i birrës u bën mirë femrave

Një studim i University of Gothenburg në Suedi ka treguar se pirja në mënyrë të moderuar e birrës nga gratë është në të mirë...