Mashtrimet në internet, disa këshilla se si të mbroheni

Katër të drejtat kryesore të konsumatorit janë e drejta për sigurinë e produktit, për informacion të plotë, për zgjedhje të lirë dhe për t’u...

Sa është i madh arsenali bërthamor i Rusisë dhe kush e...

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar sot një marrëveshje me Bjellorusinë, që lejon bartjen e armëve bërthamore në shtetin fqinj. Por sa është i madh...

Çfarë simbolizonte fisheku në pajën e nuses?

Shumë dokumente, fakte dhe botime të ndryshme dëshmojnë se në shoqërinë tradicionale shqiptare, marrëdhëniet seksuale jashtëmartesore kanë qenë dukuri fare të rralla. Kjo shoqëri,...

“ShqipVille” në Bruksel fiton kontratën afatgjatë, si model i diversitetit kulturor

Pse po flitet kohët e fundit kaq shumë për “ShqipVille”? Pse shumë shqiptarë por sidomos shumë të huaj që kalojnë pragun e kësaj shtëpie...

Këshilli i Evropës ka shprehur shqetësim për përdorimin e forcës në...

Komisarja për të Drejtat e Njeriut në Këshillin e Evropës, Dunja Mijatoviq, shprehu sot shqetësim për “përdorimin e tepruar të forcës” ndaj demonstrantëve në...

BE konferencë për kthimin e fëmijëve të dëbuar në Rusi

Rreth 17 fëmijë të cilët ishin dëbuar me forcë në Rusi u sollën me një autobus në Kiev pas një udhëtimi 10 ditor Bashkimi Europian...

Blinken siguron Kongresin se fondet për Ukrainën do të zgjasin gjithë...

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka siguruar anëtarët e Kongresit se miliarda dollarët e destinuar dhe të miratuar për ndihmë ndaj Ukrainës janë...

A ndiheni sikur po bini kur ju zë gjumi, pse ndodh...

Ka disa teori rreth përpëlitjes në gjumë. Një numër i pabesueshëm prej 70 për qind e njerëzve thonë se përjetuan ndjenjën e rënies së rreme...

E gjetën njëri-tjetrin, martohen 60 vjet më vonë pasi prindërit nuk...

Gjashtë dekada pasi prindërit e tyre ndërprenë fejesën, një çift nga Anglia e gjetën njëri-tjetrin dhe u martuan 60 vjet më vonë, shkruan Mirrot. Len...

Veturat elektrike ‘Togg’ të Turqisë! Erdogan thotë se ka dhjetëra mijëra...

Disa kohë më parë, Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan, prezantoi një risi në tregun e automobilizmit, makinën vendase “Togg”, një mjet tërësisht elektrik. Kaq...