Borrell: Marrëveshja e Ohrit duhet të respektohet dhe zbatohet, nuk ka...

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme i Bashkimit Evropian, Josep Borrell tha sot se çdo përpjekje për ta vënë në...

Borrell: Do monitorojmë me kujdes kush e zbaton dhe kush jo...

Në Bruksel, të enjten dhe të premten zhvillohet samiti i liderëve të Bashkimit Evropian, nga i cili do të shprehet mbështetje edhe për marrëveshjen...

Në Shkup janë gjobitur 201 vozitës, 46 për vozitje mbi shpejtësinë...

Në kontrollet e komunikacionit në qytetin e Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej 201 gjoba, prej tyre 46 gjoba për vozitje mbi...

Sulmoi ish gruan, ndalohet 52 vjeçari

Të mërkurën rreth orës 16:25 në rrugën “Major Çede Filipovski” në Gostivar, punonjësit policorë, kanë arrestuar 52-vjeçari L.M. nga Gostivari, i cili ka qenë...

Një 72 vjeçar nga Bërvenica, sulmohet nga bashkëfshatari

Tetovë, 23 mars – 72-vjeçari T.A. nga Bërvenica e Tetovës, të mërkurën në ora 13:45 në SPB Tetovë ka raportuar se më datë 19...

Një 35 vjeçare nga Gostivari sulmohet nga i dashuri

Të mërkurën në ora 15:35, tridhjetë e pesë vjeçarja nga Gostivari në SPB-Tetovë ka raportuar se një ditë më parë rreth orës 19:30 ka...

Bastisje në Kumanovë, arrestohet një person

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme diku rreth orës 17:40 në Kumanovë kanë privuar nga liria 27 vjeçarin A.M....

Manastir, brenda dy muajve arrestohen 62 shpërndarës të drogës

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë dy muajve të parë të vitit 2023 në territorin e SPB-së Manastir, në lidhje me...

Bearbock: Vendi i RMV-së është në BE, të mos i tradhëtojmë...

Ministrja gjermane e Punëve të Jashtme Analena Berbock pret që kalkulimet partiake të lihen mënjanë kur të vendoset për ndryshimet kushtetuese në Maqedoninë e...

Presidenti Pendarovski nënshkroi dekretin e Ligjit të ri për amnisti

Presidenti Stevo Pendarovski sot e nënshkroi Dekretin e Ligjit të miratuar për amnisti, i cili parasheh që personat e dënuar për veprat penale nga...