Djali ka rrahur nënën e tij në Gostivar

Zyra e jashtme për çështje kriminale Gostivar ka paraqitur kallëzim penal kundër Xh.A.(28) nga Gostivari për shkak të ekzistimit të shkaqeve të dyshimit për...

Nëse e ke domaqinkën e mirë grosha edhe pa mish bëhet...

Sot është dita e dytë e muajti të Ramzanit, por a ka krizë në vendet shqiptare si janë çmimet a ka blerës çka mendojnë...

Janë sanksionuar 178 shoferë në Shkup, 49 prej tyre për ngasje...

Shkup, 24 mars – Në kuadër të kontrolleve policore në zonën e trafikut dje në territorin e Qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 178...

DAP: Aplikacioni “TVSH-ja ime” është përshtatur me ndryshimet e reja

Drejtoria e të Ardhurave Publike (DAP) njofton përdoruesit e aplikacionit “TVSH-ja ime” se është përshtatur në përputhje me ndryshimet dhe plotësimet në Ligjin për...

Ziberi: Me kryeministrin shqiptar po thyhen tabutë se kjo pozitë i...

Avokati i Popullit Naser Ziberi tha sonte në emisionin “Click Plus” në TV21 se me emërimin e kryeministrit të parë shqiptar thyhen tabutë që...

Ageler: Të gjendet mënyrë për veting përpara se personat të marrin...

Procesi i vetingut është shumë i rëndësishëm dhe sfidues, posaçërisht në sistemin e drejtësisë. Kështu u shpreh në “rruga drejt”, ambasadorja e SHBA-vë, Angela...

Ligji i ri për Amnisti, Grubi: Gjobat për mosrespektim të rregullave...

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski ka nënshkruar dje Ligjin e ri për Amnisti me ç’rast personave të dënuar për veprat penale për Transmetim të...

Bekteshi: Nga java e ardhshme do të ketë ulje të çmimit...

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka njoftuar se nga java e ardhshme do të ketë ulje të çmimit të miellit. “Sot u informova se nga...

Ageller: Nuk ka përparim të mjaftueshëm në luftën kundër korrupsionit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk janë të kënaqur nga niveli i përparimit të Maqedonisë së Veriut në luftën kundër korrupsionit, njofton KlanM. Ambasadorja...

Baerbock: Sillni Europën në Maqedoni, votoni ndryshimet kushtetuese dhe shfrytëzoni momentin

“Nëse nuk doni që të gjithë të rinjtë të shkojnë në Evropë, atëherë duhet ta sillni Evropën këtu dhe kjo mund të bëhet me...