Persona të armatosur bastisin spitalin ku ndodhet Aya, vogëlushja që bëri...

Persona të armatosur bastisën një spital në veri të Sirisë, aty ku ndodhet vajza e vogël që lindi nën rrënojat e shtëpisë së saj...

Ushtarët në Mariupol refuzojnë kërkesën për t’u dorëzuar

Ukraina është zotuar se forcat e saj në Mariupol do të luftojnë deri në fund, pasi refuzuan kërkesën e forcave ruse për tu dorëzuar,...

Tërmet i fuqishëm godet Italinë

Një tërmet ka goditur bregun verilindor të Italisë në mëngjesin e së mërkurë, duke shkaktuar dëmtime në disa ndërtesa. Si pasojë e tërmetit, të...

Gjermania arreston 25 të akuzuar për komplot për grusht shtet

Njëzetë e pesë persona janë arrestuar në bastisje në të gjithë Gjermaninë, të dyshuar për komplot për ta rrëzuar qeverinë, shkruan BBC. Raportet gjermane thonë...

Lideri i Bjellorusisë paralajmëron “Luftën e Tretë Botërore”

Alexander Lukashenko, lideri autoritar i Bjellorusisë, ka paralajmëruar se një propozim polak për të vendosur një forcë paqeruajtëse perëndimore në Ukrainë mund të shkaktojë...

Eksperti amerikan i mbrojtjes: Brenda tre javësh do të përcaktohet rezultati...

Ish-zëvendësndihmësi i sekretarit të mbrojtjes për Evropën dhe NATO-n, Michael Ryan, ka thënë se tri javët e ardhshme do të përcaktojnë rezultatin e luftës...

Turqi: Gruaja nën rrënoja poston fotografi në Twitter: “Më shpëtoni”!

Një qytetare me emrin Aysel Yeral ka shpërndarë fotografinë e saj në Twitter, duke kërkuar për ndihmë, pasi ka mbetur e ngujuar nën rrënoja.Postimi...

Ambasadori amerikan flet në Këshillin e Sigurimit: Dialogu të përfundojë me...

Përfaqësuesi amerikan në OKB: Dialogu të përfundojë me njohje reciproke. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë përsëritur mbështetjen e tyre për dialogun mes Prishtinës dhe...