Rivali i Erdoganit: Të gjithë migrantët do t’i dërgoj në shtëpi

Lideri i opozitës turke, Kemal Kilicdaroglu, është zotuar të enjten se do t’i kthejë nëpër vendet e tyre miliona migrantë, në rast se fiton...

Japoni, 12 vite nga katastrofa natyrore që i mori jetën mijëra...

Japonia shënon sot 12 vjetorin e katastrofës së trefishtë të 11 marsit 2011, kur një nga tërmetet më të fuqishëm në botë të regjistruar...

Zjarret shkrumbojnë një fshat të tërë në Kroaci

Zjarret e fuqishme të nxitura nga i nxehti afrikan kanë djegur një fshat të tërë në Kroaci. Fshati Grebasticë është shkatërruar nga zjarri, me...

Alarm i kuq thuajse në mbarë botën, Europa dhe SHBA përvëlohen...

Thuajse e mbarë bota është nën regjimin e një alarmi të kuq për shkak të kushteve ekstreme të motit. Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron...

Zelensky: Ende s’po arrijmë ta mbrojmë qiellin, katër ukrainas u vranë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, njoftoi se mëngjesin e së martës u vranë katër ukrainas, derisa 70 raketa ruse u shkatërruan nga Forcat e...

Netanyahu thotë se pakti me Arabinë Saudite është çështje muajsh

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, në një intervistë për televizionin amerikan Fox News të premten mbrëma, ka thënë se është shumë i lumtur që...

Zelensky: Sulmi në Harkiv është krim lufte

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky e ka përshkruar si krim lufte bombardimin e Harkivit, si pasojë e të cilit kanë vdekur dhjetëra persona. Nëntë njerëz, përfshirë...