“Gruaja serbe e cila vallëzon”, trendi horror i cili ka tmerruar...

TikTok-u mund të jetë shtëpia e trendëve të panumërta të kërcimit, por një e fundit është larg asaj që keni parë deri më tani. Përdoruesit...

“Liqeni i vdekjes”, aty ku shpendët kthehen në gur

Në Luginën e Riftit dhe në këmbët e vullkanit Gelai në Afrikë, ndodhet një pellg i madh, kripësia e lartë e të cilit lejon...

Sezoni i alergjive ndaj polenit është gati të fillojë, lehtësoni simptomat...

Sezoni i alergjive ndaj polenit është gati të fillojë, që do të thotë se shumë prej njerëzve alergjikë do të duken sikur janë të...

Kriza e bankës Credit Suisse – çfarë po ndodh në tregjet...

Në tregjet financiare u rikthye pak qetësi. Megjithatë shqetësimi vazhdon, sepse nuk dihet nëse marrja nën kontroll nga USB e bankës Credit Suisse, e...

82-vjeçarit i vihet flaka në mes të rrugëve të Birmingham –...

Një burrë është arrestuar nga policia britanike, nën dyshimin se sulmoi dhe i vuri zjarrin një burri të moshuar i besimit islam derisa ishte...

Bota në prag të ngrohjes katastrofale

Shkencëtarët kryesorë paralajmërojnë se planet e botës për të luftuar këto ndryshime janë të pamjaftueshme dhe se duhet të ndërmerren veprime më agresive për...

Protestat që mund ta rrëzojnë Qeverinë e Makronit

Analistët politikë në Francë thonë se këto ngjarje kanë dëmtuar rëndë kredencialet reformiste të Makron. Por Moris Bontink i “Charente Libre” shkon më tej....

“Gëzuar Ramazanin”, rrugët e Londrës ndriçohen për herë të parë për...

Për herë të parë, një anë e Londrës është ndriçuar me 30,000 drita për të shënuar muajin e shenjtë të Ramazanit. Rruga Coventry, e cila...

Edhe pa këto 10 organe mund të jetoni

Mushkëria Ju mund të keni pak mangësi në frymëmarrje, por të jetosh me një mushkëri është krejtësisht e mundur. Në vitin 1931, Rudolph Nissen, i...

A i dini përfitimet e shumta shëndetësore që merrni nëse agjëroni?

Agjerimi praktikohet për arsye fetare dhe shpirtërore, por mesa duket paska edhe disa veti shumë të mira për shëndetin. Studimet kanë treguar se agjërimi është...