E tmerrshme! 13-vjeçarja torturohet nga disa vajza, ia shkundin hirin e...

Dhjetë ditë më parë, një vajzë Luiza (12) u vra në Gjermani, dhe tani vendi është tronditur nga një krim i ri i tmerrshëm...

LIBE miraton përfundimisht liberalizimin e vizave për Kosovën

Komisioni për Drejtat Civile, Drejtësi dhe Punët e Brendshme ka miratuar liberalizmin e vizave për Kosovën. Çështja e liberalizimit të vizave ishte në rend dite...

OKB: Më shumë se një e katërta e popullsisë nuk ka...

Pak më shumë se një e katërta, ose 26 për qind e popullsisë së botës nuk ka akses në ujë të pijshëm të pastër...

Blinken: Marrëveshja e Ohrit i hap rrugë njohjes së Kosovës nga...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha të mërkurën se nëse marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë zbatohet, kjo do t’i hapte rrugën njohjes së...

“Gruaja serbe e cila vallëzon”, trendi horror i cili ka tmerruar...

TikTok-u mund të jetë shtëpia e trendëve të panumërta të kërcimit, por një e fundit është larg asaj që keni parë deri më tani. Përdoruesit...

“Liqeni i vdekjes”, aty ku shpendët kthehen në gur

Në Luginën e Riftit dhe në këmbët e vullkanit Gelai në Afrikë, ndodhet një pellg i madh, kripësia e lartë e të cilit lejon...

Sezoni i alergjive ndaj polenit është gati të fillojë, lehtësoni simptomat...

Sezoni i alergjive ndaj polenit është gati të fillojë, që do të thotë se shumë prej njerëzve alergjikë do të duken sikur janë të...

Kriza e bankës Credit Suisse – çfarë po ndodh në tregjet...

Në tregjet financiare u rikthye pak qetësi. Megjithatë shqetësimi vazhdon, sepse nuk dihet nëse marrja nën kontroll nga USB e bankës Credit Suisse, e...

82-vjeçarit i vihet flaka në mes të rrugëve të Birmingham –...

Një burrë është arrestuar nga policia britanike, nën dyshimin se sulmoi dhe i vuri zjarrin një burri të moshuar i besimit islam derisa ishte...

Bota në prag të ngrohjes katastrofale

Shkencëtarët kryesorë paralajmërojnë se planet e botës për të luftuar këto ndryshime janë të pamjaftueshme dhe se duhet të ndërmerren veprime më agresive për...