BE: Veprimet e Rusisë përbëjnë akt të luftës

Komisionari Evropian për Drejtësi, Didier Reynders, ka thënë se njohja e pavarësisë së rajoneve Donetsk dhe Luhansk nga ana e Rusisë dhe dërgimi i...

Afër 100 automjete përfshihen në një aksident në ShBA

Rreth 98 makina dhe kamionë u përplasën në një pjesë të akullt të Oregonit në ShBA. Në vend të ngjarjes dolën ekipet e urgjencës për...

Vriten dy ushtarë ukrainas dhe plagosen 12 të tjerë

Dy ushtarë ukrainas raportohet të jenë vrarë dhe 12 të tjerë janë plagosur gjatë bombardimeve që janë zhvilluar natën në Ukrainë. Siç raporton gazeta britanike,”The...

Këshilli Sigurimit i OKB-së mban takim urgjent për Ukrainën

Kombet e Bashkuara kanë hapur takimin urgjent të Këshillit të Sigurimit, pas thellimit të krizës në Ukrainë të hënën, 21 shkurt, pasi Rusia ka...

Lajm i fundit/ Putin mbledhje me Këshillin e Sigurisë (VIDEO-LIVE)

https://youtu.be/gJIowCeNPds Presidenti rus Vladimir Putin tani po flet në një takim të improvizuar të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Rusisë. Putin po e drejton këtë mbledhje...

Gjermania heq 20 shtete nga lista e vendeve të rrezikuara: Ku...

Gjermania ka ndryshuar dje listën e vendve me rrezikshmëri të lartë. Heqja e vendeve nga lista do të thotë se udhëtarët nga këto vende...

“Ukraina”, Biden pranon në parim të takohet me Putin

Presidenti amerikan Joe Biden ka rënë dakord “në parim” për të zhvilluar një takim me presidentin rus Vladimir Putin për të diskutuar krizën në...