Një tjetër telash për Juven

Juventusi do t’i nënshtrohet një tjetër gjyqi sportiv. Prokuroria e Federatës së Futbollit ka nisur hetimin për klubin bardhezi në lidhje me manovrat që...

Fitimet e Inter nga Champions

Përveç suksesit të madh që Interi arriti në këtë sezon në Ligën e Kampioneve duke u rikthyer në finale pas 13 vitesh, do të...

Teoria konspirative, Interi do të fitojë Ligën e Kampionëve për shkak...

Një teori e tifozëve sugjeron se Interi është favorit në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt, sepse ata kanë një kroat në...

Haxhi Krasniqi e jep lajmin: Do të boksoj në gusht në...

Boksieri i njohur Haxhi Krasniqi, përmes ka zbuluar se kur do të zhvillohet ndeshja e tij e boksit në stadiumin ”Fadil Vokrri”, në kryeqytet. Ai...

Xhaka pritet të kthehet në Bundesliga

Granit Xhaka do të jetë pjesë e largimeve tek Arsenal pas përfundimit të këtij sezoni, shkruan gazetari Fabrizio Romano. Nuk ka pasur negociata të reja...

Miami befason Celticsin

Miami Heat e ka marrë avantazhin e fushës në finalen e Konferencës së Lindjes, duke mposhtur Boston Celticsin në “TD Garden” në orët e...

Bayern Munich prezanton fanellën e parë për sezonin 2023/24

Bayern Munich në bashkëpunim me kompaninë Adidas ka prezantuar fanellën e tyre të parë zyrtare për sezonin e ardhshëm 2023/24. Bavarezët kanë filluar përgatitjet për...

Ancelotti flet për përballjen ndaj Man Cityt, tregon si do ta...

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka thënë se mbajtja e topit do të jetë çelësi për ndalimin e sulmuesit të Manchester City, Erling...

City sot e pret Realin, rruga për në finale bëhet interesante

Sot luhet një nga ndeshjet më interesante në Champions League këtë sezon. Manchester City do të jetë nikoqir i Real Madridit në Etihad Stadium, në...

Tatum me 51 pikë, Boston fluturon në finale

Boston fiton, madje stërfiton ndeshjen e 7-të kundër Philadelphian. Tatum dominon, luan si MVP dhe Celtics në TD Garden triumfojnë 112-88 përballë 76-ers, duke...