Paris Saint-German është shpallur kampion në Francë pas barazimit me Strasbourgun...

Paris Saint-German është shpallur kampion në Francë pas barazimit me Strasbourgun në xhiron e parafundit. Për PSG-në mjaftoi goli i Messit në minutën e...

Uzuni i propozon martesë të dashurës, pasi ekipi i tij siguroi...

Futbollisti shqiptar Myrto Uzuni i ka propozuar martesë të dashurës së tij, pasi Granada e ka siguruar inkuadrimin në La Liga. Uzuni ishte më i...

Messi thyen tjetër rekord të Ronaldos

Lionel Messi theu një tjetër rekord pasi Paris St-Germain fitoi titullin e paprecedentë të 11-të të Ligue 1 me një barazim në Strasburg. Messi me...

Mamadov: FFM realizon me sukses programet nga FIFA, ne do të...

Kuvendi i Rregullt Vjetor i Federatë së Futbollit të Maqedonisë, u përcjell nga përfaqësuesit e FIFA-së dhe UEFA-së. Elkan Mamadov ishte i dërguari i...

Bundesliga: Sot vendoset kampioni i ri i Gjermanisë

Në Bundesligën gjermane të futbollit sot zhvillohet java e 34 e kampionatit, ku edhe do të vendoset se cila nga skuadrat do të shpallet...

Boks: Tyson Fury thërret Anthony Joshua në Wembley

Fury: Është një luftë që të gjithë duan ta shohin Tyson Fury po tenton të realizojë një përballje në shtator me Anthony Joshuan, teksa ai...

“Gjigandët” e Premier League vihen pas kroatit

“Gjigandët” e Premier League vihen pas kroatit! Pas një sezoni katastrofik, ku nuk arritën as të kualifikoheshin për në fazën e grupeve të UEFA Champions...

Ndalet sulmuesi argjentinas i Interit

Joaquin Correa është një nga lojtarët e Interit që ende nuk e ka shfaqur më të mirën e tij. Dëmtimet e shpeshta e kanë ndalur...

Muriqi dhe Eto’o në histori të Mallorcas

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi e ka bërë njërin ndër sezonet më të mira të tij në arenën ndërkombëtare. Prej transferimit në kampionatin...

Xhaka në mesin e kandidatëve për t’u zgjedhur lojtari i vitit...

Granit Xhaka është duke e kaluar njërin prej sezoneve më të mira në karrierë. Ylli kosovar është bërë njëri prej lojtarëve më të rëndësishëm të...