Kampionët mbërrijnë në shtëpi/ Lionel Mesi dhe lojtarët e tjerë priten...

Festa ka nisur zyrtarisht.   Skuadra e Argjentinës zbarkoi në orë 2:17 të mëngjesit të së martës në Buenos Aires dhe u vendos direkt në një...

Përballja me Poloninë, gazetari Erion Todhe raporton nga Varshava: Futbollistët e...

Shqipëria do të luajë të hënën në Varshavë kundër Polonisë për të nisur në këtë mënyrë fushatën kualifikuese për europianin. Gazetari Erion Todhe, përcolli...

Rikthehet futbolli shqiptar

Kampionati shqiptar do të rikthehet në fundjavë me sfida emocionuese, ku do të luhet java e 27 e Superiores. Partizani kryesues do të përballet...

Kreu i FIFA-s: Të gjitha vendet e botës të kenë një...

Në stadiumin “Vila Belmiro” të qytetit Sao Paulo, Brazil, po mbahen homazhet në nderim të legjendës së futbollit Pele. Të pranishëm janë personalitetet më...

Xhaka e Shaqiri me 25 mars do luajn në Serbi, në...

Ftesat e Murat Yakin i janë konfirmuar edhe Xhakës e Shaqirit për ndeshjen Bjellorusi-Zvicër. Ndeshja do të luhet me 25 mars në Novi Sad, pasi...

Xhudo: Flaka Loxha lufton për të artën në Kupën e Botës...

Nuk kanë të ndalur sukseset në arenën ndërkombëtare nga xhudistët e Kosovës, ku tani i është siguruar një tjetër medalje Kosovës. Bëhet fjalë për xhudisten...

Ibrahimoviq lëndohet sërish

Zlatan Ibrahimoviq është lënduar sërish. Ai ndjeu dhimbje në këmbë gjatë ngrohjes në takimin e fundit dhe u detyrua që ta lërë edhe bankën...