Kontakte të reja në mes të Real Madrid dhe Dortmund për...

Sipas medieve gjermane, biseda të reja janë zhvilluar në 24 orët e fundit në mes të Real Madrid dhe Dortmund për Jude Bellingham. Spanjollët dhe...

Sevillia fiton Europa League, Roma e Mourinhos bie pas penalltive

Sevilla është fituese e Europa League për këtë sezon. Sfida ndaj Romës në Puskas Arena përfundoi 1-1, ndërsa triumfi erdhi vetëm pas penalltive. Rasti i...

Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

Milani thuhet se po përgatitet t’i ofrojë portierit Majk Manjan një zgjatje afatgjatë të kontratës, pasi bëri përshtypje mes shtyllave për kuqezinjtë që nga...

Postimi i PSG ‘trazon’ gjithçka në lidhje me të ardhmen e...

PSG ka prezantuar këtë mëngjes fanellat e reja për sezonin e ardhshëm. Uniforma e re rikthen modelin emblematik të fillimit të viteve 2000, blu e...

Ministrja franceze qorton Gjokoviqin për mbishkrimin “Kosova është zemra e Serbisë”

Ministrja e Sportit e Francës, Amelie Oudea-Castera, e ka kritikuar tenistin Novak Gjokoviq për mesazhin që e lëshoi në fitoren e tij të parë...

Shkupi konfirmon largimin e Melos Bajramit, Xhelil Abdullait, Besnik Feratit e...

Më përfundimin e sezonit të rregullt, 2022/23, një numër i futbollistëve kishin kontratë të përfunduar. Andaj stafi teknik i trajnerëve dhe kryesia pas analizave...

Zvicra publikon listën për ndeshjet e qershorit, tre shqiptarë përfshihen

Muaji qershor do të jetë i rezervuar për ekipet kombëtare të cilat do të zhvillojnë ndeshjet e tyre për kualifikueset për “Euro 2024”. Angazhim do...

Mbaron pushimi/ FC Shkupi sot ndez motorët për garat e Ligës...

Mbaron pushimi për futbollistët e FC Shkupit. Ekipi bardheblu sot nis përgatitjet për ndeshjet europiane të kësaj vere. Grumbullimi i futbollistëve të Shkupit do...

Messi këtë javë vendos se cilën fanellë do ta vesh sezonin...

Messi vendos për klubin e radhës këtë javë Lionel Messi dëshiron që ta merr vendimin për të ardhmen e tij sa më shpejtë të jetë...

Juventusi në konkurrencë me Real Madridin për Firminon

Juventusi është i prirur për të nënshkruar me futbollistin e Liverpoolit, Roberto Firmino. Brazilianit i skadon kontrata në verë dhe ai do të largohet nga...