Bilall Kasami hyri në “TOP 100” ditëshin e dështimit

Kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami i ka bërë 100 ditë nga zgjedhja e tij si i pari i qytetit. Në këto 100...

Qeveria e RMV-së sot mban mbledhje, disa pika në rend të...

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot, 15.02.2022 (e martë), do të mbajë mbledhjen e rregullt të 14-të, në të cilën në përputhje...

207 shkelje të rregullave në trafik vetëm në Shkup

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme vetëm në territorin e Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 207 gjoba për shkelje të rregullave në...

Shënohet sot përvjetori i 4 i ndarjes nga jeta të Abdilaqim...

Sot, në fshatin Shemshovë do të mbahet homazh në përkujtim të jetës dhe veprës së Abdilaqim Ademit, me rastin e 4 vjetorit të ndarjes...

Tre komisione në Kuvendin e Maqedonisë sot do të mbajnë seanca

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbajnë seanca tre komisione. Do të mblidhet Komisioni për Politikë të Jashtme, Komisioni për...

Derisa Bilall Kasami shqyrton planin, tetovarët në hall me qentë endacakë!

Vetëm për dy javë në Tetovë janë kafshuar 9 qytetarë nga qentë endacakë, ndërsa nga 1 janari janë kafshuar 13 qytetarë. 11 prej të...

456 raste të reja me Covid, 20 pacientë të vdekur

Në përputhje me të dhënat nga Instituti për Shëndet Publik gjatë 24 orëve të kaluara janë kryer 1.707 testime dhe janë regjistruar 456 raste...

A rrezikohen kufijtë e RMV-së nga konflikti Rusi-Ukrainë? Përgjigjet Bujar Osmani...

A rrezikohen kufijtë e RMV-së nga konflikti i mundëshëm, Rusi-Ukrainë, si duhet të veprojnë qytetarët e Republikës së Maqedonisë në rast të ndonjë konflikti...

Grubi: Zgjidhet problemi me kalimin hekurudhor në Llopatë të Kumanovës

Kalimi hekurudhor në fshatin Llopat, në shtrirje Kumanovë-Shkup ka filluar të funksionoje, ka njoftur Qendra Rajonale e Menaxhimit të Krizave. Ky kalim nuk ka...

Nënvarianti i ri i Omikronit edhe në Maqedonin e Veriut, infektohen...

Tre persona janë infektuar me nënvariantin e ri të omikronit i njohur si “stealth”. Dy prej tyre janë nga Shkupi dhe një nga Strumica, njoftoi...