Ky është numri i ukrainasve të vrarë dhe plagosur deri tash,...

Mediat ukrainase kanë publikuar bilancin e viktimave si dhe të plagosurve pas nisjes së pushtimit rus sot. Sipas ministrisë së Shëndetësisë së Ukrainës, 57 ukrainas...

Helikopterët rusë sulmojnë pandërprerë në afërsi të aeroportit në Ukrainë, pamje...

Një video amatore shfaq momentin që pretendohet se tregon helikopterët e ushtrisë ruse, duke sulmuar mbi aeroportin e Kievit. Helikopterët rusë vazhdimisht hedhin raketa, ku...

Rritet çmimi i naftës pas sulmit rus ndaj Ukrainës

Çmimet e naftës janë rritur në mbi 100 dollarë për fuçi dhe tregjet globale të aksioneve kanë rënë pas raportimeve për veprim të zgjeruar...

Presidenca e RMV-së dënon ashpër sulmin rus ndaj Ukrainës

Shpreh dënim të fuqishëm për veprimet ushtarake të cilat Rusia i ndërmerr mbi Ukrainën, që në mënyrë të pashmangshme qojnë drejtë humbjes së pa...

Gjurmuesi i fluturimeve tregon ‘gjendjen në qiellin’ mbi Ukrainë dhe Rusinë...

Imazhet nga shërbimi i gjurmimit të fluturimeve Flightradar24 tregojnë hapësirën ajrore kryesisht të zbrazët mbi Ukrainë dhe Rusinë perëndimore, me aeroplanë në zonë që largohen nga...

Ukraina u kërkon qytetarëve të saj të largohen nga Rusia

Ukraina po u kërkon qytetarëve të saj që të shmangin udhëtimet në Rusi dhe që ata që janë atje të largohen menjëherë, duke përmendur...

Shtëpia e Bardhë tregon kushtet për një takim Biden-Putin

Presidenti Joe Biden nuk ka ndërmend të marrë pjesë në një samit të përbashkët me liderin rus, Vladimir Putin. Ky është mesazhi i zëdhënëses së...