Bie piku i valës së katër me coronavirus në Maqedoni

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në vend është 7.595. Dje u regjistruan 668 raste të reja me COVID-19, prej të cilave 81 riinfeksione. Sipas...

Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe...

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njofton se komunikacioni në vend po zhvillohet në rrugë të thata. Komunikacioni jashtë mjediseve urbane po zhvillohet me intensitet të moderuar....

Maqedoni, gjobiten 953 shoferë për tejkalim të shpejtësisë

Dje policia ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara në komunikacion, me çka janë gjobitur 953 shoferë. “Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme...

Rriten çmimet për blerjen e banesave

Banesat po shtrenjtohen në vend, por jo vetëm të rejat, por edhe të vjetrat. Këtë e konfirmojnë agjencitë për patundshmëritë në mbarë Maqedoninë. Ata...

Dy persona të lënduar nga përplasja në pistën e skijimit në...

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga një përplasje në një nga pistat e skijimit në Kodrën e Diellit . Sipas policisë së Tetovës,...

Ministri Osmani në takim me kolegun e tij spanjoll, Hoze Manuel...

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot në suaza të Konferencës së sigurisë në Munih do të takohet me kolegun e tij spanjoll,...

Kontrolle në “Tabanoc”! Katër autobusë dhe dy automjete kanë transportuar udhëtarë...

20 Shkurt, 2022 Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në kontrollet në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka konstatuar se katër autobusë...

Pritet të lehtësohen masat kufizuese në Maqedoni

Ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali sot u shpreh se piku i valës së katër po shuhet dhe se gjendja epidemologjike po përmirësohet. Ai tha se...

Nuredini: Në mjedisin jetësor masat prioritare reformuese janë furnizimi me ujë...

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini mori pjesë në mbledhjen e nivelit të lartë në kuadër të misionit vlerësues të Komisionit...

Rrogat e arsimtarëve, SASHK: Nëse nuk realizohen kërkesat do të ketë...

Pas pas rritjes së pagës minimale duhet të ketë rritje edhe të pagave të mësimdhënësve thonë nga SASHK. Ata janë në pritje të fillimit...