[ad_1]

Sot (e diel) do të zhvillohen ndeshjet e radhës vendimtare për të mësuar tri ekipet e fundit që do të sigurojnë pjesëmarrjen e tyre në PGL Antwerp Major 2022.

Gjithsej gjashtë ndeshje me plot emocione u zhvilluan ditën e djeshme në kuadër të PGL EUROPE RMR B, tri ekipe siguruan vendin e tyre për në Major, dhe kanë mbetur edhe tri vende të tjera të lira.

Ekipi shqiptar Bad News Eagles është ende në garë pasi mposhti ekipin rus ASG me rezultat 2:0, dhe do të zhvillojë ndeshjen e tyre vendimtare duke filluar nga ora 09:00 kundër ekipit çek SINNERS.

Disa nga ekipet favorite siguruan sot vendin në Major, G2 mposhti Astralis në një ndeshje derbi, ENCE mposhti Anonymo, ndërsa NiP mposhti ekipin SINNERS.

Më poshtë ua sjellim të gjitha rezultatet e ditës së shtunë, dhe ndeshjet e ardhshme dhe vendimtare për ditën e diel, të cilat mund t’i ndiqni në kanalin zyrtar tëPGL në Twitch dhe YouTube.

Rezultatet:

Astralis 1 – 2 G2
Spirit 2 – 0 Endpoint
NiP 2 – 0 SINNERS
Bad News Eagles 2 – 0 ASG
Anonymo 0 – 2 ENCE
Entropiq 0 – 2 HEET

Ndeshjet e radhës, e diel, 24 prill:

09:00 Anonymo – Spirit
09:00 SINNERS – Bad News Eagles
12:45 HEET – Astralis
12:45 NiP – ENCE/G2 (ndeshja do të luhet për renditje)

/Telegrafi/