Prishtina është nikoqire e Ballkanit në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë.

Derbi i kësaj xhiro në BKT Superligë zhvillohet në Podujevë shkaku që fusha në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në kryeqytet ende nuk është gati.

Kampioni në fuqi i Kosovës ka mbetur mbrapa në garën për titull dhe kërkon fitore që të qëndrojë e qetë në tabelë.

Në anën tjetër Ballkani synon tri pikët për ta kaluar Dritën në renditje që është lidere.

Dy skuadrat kërkojnë pikët maksimale për të vazhduar më qetë kampionatin.

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Nika, Krasniqi, Tomasevic, Mici, Abazi, Shabani, Boshnjaku, Tolaj, Hoti, Kryeziu, John.

Ballkani: Frashërim Ar.Thaqi, Dellova, Hoxha, As. Thaqi, Kuc, Jashanica, Gashi, Gripshi, Baftiu, Krasniqi.

/Telegrafi/