Notat e lojtarëve, Lille 1-2 Chelsea: Azpilicueta yll i ndeshjes

Chelsea ka shënuar fitore ndaj Lille si mysafir me rezultat 2-1, duke kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve me rezultat të përgjithshëm 4-1. 

Burak Yilmaz shënoi për vendasit, ndërsa Chelsea u kthye në lojë me golat e Christian Pulisic  dhe Cesar Azpilicueta.

Pikërisht Azpilicueta ishte më i miri në fushë me një vlerësim prej 7.3.

Pas tij ishte Pulisic me notën 7.0.

Portieri Leo Jardim i Lille ishte më i dobëti në fushë me notën 6.2.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/