Një tifoz me flamur shqiptar futet në fushë në ndeshjen Real Madrid – Man City, përqafon Karim Benzeman para se të largohej

Real Madridi e ka mbyllur kohën e rregullt në epërsi ndaj Man Cityt me rezultat 2-1, duke bërë që kjo ndeshje të shkojë në vazhdime.

Pasi fillimisht shënoi Riyad Mahrez, mbretërit u kthyen në lojë me dy gola.

Ishte zëvendësuesi Rodygo Goes, heroi i mbretërve që shënoi dy herë në kohën shtesë për ta nderuar Realin.

Me të filluar pjesa e dytë një tifoz është futur në fushë duke e ndërprerë ndeshjen.

Ai kishte një flamur shqiptar në dorë, ndërsa shkoi direkt te Karim Benzema.

Shqiptari përqafoi Benzeman para se të largohej nga sigurimi nga fusha.

Kjo i solli fat Benzemas i cili fitoi penallti dhe pastaj e ktheu në gol.

Mbretërit tani janë në epërsi të madhe, pasi që me këtë rezultat shkojnë në finale. /Telegrafi/