Neymar i kundërpërgjigjet ashpër ish-lojtarit të Liverpoolit rreth Topit të Artë

Neymar i është kundërpërgjigjur ish- yllit të Liverpoolit, Fabio Aurelio, lidhur me kritikat ndaj yllit brazialian që nuk fitoi Topin e Artë gjatë kohës së tij në Paris Saint-Germain.

Aurelio pretendoi se sulmuesi i PSG-së nuk e ka shfrytëzuar maksimalisht talentin e tij dhe duhet të kishte arritur më shumë në lojë.

Por, Neymar nisi një përgjigje të vlerësuar me X në Instagram.

“Jam i lodhur nga këta ish-lojtarë që janë aty dhe hapin gojën vetëm për të folur gjepura”, shkroi ai.

“Një intervistë pesë minutëshe dhe gjithçka që bëri ishte të fliste për jetën e njerëzve të tjerë”.

Former Liverpool star Fabio Aurelio claimed Neymar has not made the most of his talent

“Nëse doni të kritikoni, kritikoni. Por të flasësh kështu nuk është e mundur”, ka shtuar më tej braziliani.

Neymar ndau një listë të çmimeve të tij individuale, si dhe trofetë që ka fituar me PSG-në, Barcelonën dhe Brazilin. /Telegrafi/