NBA: Denver fuqishëm rrugëton drejtë titullit kampion

Pesë fitore të skuadrave vendase dhe tre të atyre mysafire ishte epilogu i tetë ndeshjeve të zhvilluara sot në kampionatin amerikan të basketbollit NBA. Fitoe të sigurta kanë shënuar Atlanta, Milwaukee, Çikago, Goden State dhe Phoenx, ndërsa jashtë fushës së vetë fitore kanë shënuar Nju Jorku, Charlotte dh Sacramento. Tabelën në Konferencën Perëndim e vetmuar e kryeson Denver me 42 fitore e e 18 disfata

Rezultatet e tetë ndeshjeve të sotme

Washington – Nju York 109-115

Atlanta – Cleveland 136-119

Milwaukee – Miami 128-99

Chicago – Brooklyn 131-87

Minnesota -Charlotte 113-121

Golden State Warriors – Houston 116-101

Phoenix – Oklahoma 124-115

Clippers – Sakramento 175-176

175

Ekipet të cilat pretendojnë për fazën e play off-it ku edhe do të vendoset kampioni i ri për sezonin 2022/23 në NBA, janë këto dhjet ekipe: 1.Denver me 42 fitore e e 18 disfata, 2.Memphis 35 fitore 23 disfata, 3.Sacramento 34 fitore 25 disfata, pasojnë 4.Phoenix, 5.Clippers, 6.Dallas, 7.Nju Orleans, 8.Golfen State Warriors, 9.Minnesota dhe 10.Utah Jazz.

Përgatiti: Shaban Sinani /KlanMacedonia/