Ikona e Man Unitedit, Patrice Evra anulon debutimin e tij në boks

Ish-mbrojtësi i Manchester United, Patrice Evra, do të duhet të presë përpara se të bëjë debutimin e tij në boks kundër yllit të mediave sociale, Adam Saleh pasi promovimi i personazheve të famshëm Boxstar shtyu ngjarjen.

Ish-mbrojtësi i majtë 40-vjeçar – i cili fitoi pesë tituj të Ligës Premier dhe Ligën e Kampionëve në tetë vjet në Old Trafford – u pensionua nga futbolli profesionist në korrik 2019 dhe ishte vendosur të bënte debutimin e tij në një sport të ri.

Ai duhej të shfaqej në atë mbrëmje të përplasjes së peshave të rënda të Martyn Ford kundër Sajad Gharibi, i njohur më mirë si Hulk iranian, por ngjarja kryesore që atëherë ka dështuar duke detyruar Boxstar për të shtyrë ngjarjen deri në njoftimin e mëtejshëm.

“Boxstar, me keqardhje po shtyjnë ngjarjen e planifikuar më 30 prill. Njoftimi vjen pasi lufta kryesore u anulua në fillim të kësaj jave”, thuhet në njoftimin e tyre.

Humbja e një ngjarjeje kaq të madhe (në çdo kuptim të fjalës) ka qenë e kuptueshme një goditje për ngjarjen dhe fansat.

“Për shkak të kësaj, në vend që të shkojmë përpara me 30 prillin, ne kemi marrë vendimin e vështirë për të shtyrë ngjarjen. Kushdo që ka blerë bileta për shfaqjen e 30 prillit do të ketë të drejtën e rimbursimit të plotë”.

Ford transmetoi zhgënjimet e tij në mediat sociale pasi debutimi i tij në boks u anulua, me britanikun që drejtoi gishtin nga Gharibi se pse lufta dështoi.

Megjithatë, Gharibi ia ktheu fajin Fordit përpara se të kërcënonte veprime ligjore, por Ford tani thjesht dëshiron të vazhdojë përpara dhe të gjejë një kundërshtar të ri. /Telegrafi/

Ylli francez ka ardhur në formë për meçin që do të mbahej në Londër

Boxstar njoftoi se ngjarja e 30 Prillit u shty pasi karta kryesore u rrëzua