Portugalia dhe Maqedonia e Veriut zhvillojnë finalen e barazhit në Estadio do Dragao për një vend në Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’.

Në gjysmëfinalen e ‘play-offit’, ekipi i Cristiano Ronaldos e eliminoi Turqinë, ndërsa skuadra ballkanike i befasoi të gjithë duke e mposhtur kampionin e Evropës, Italinë.

Përzgjedhësit Fernando Santos dhe Blagoja Milevski i kanë bërë të gjitha përgatitjet për këtë sfidë jashtëzakonisht të rëndësishme, pasi fituesi siguron vizën për në Katar.

Formacioni startues i Portugalisë:…

Formacioni startues i Maqedonisë së Veriut:…

(Foto: uefa.com)

/Telegrafi/