Formacionet e mundshme: Ajax – Benfica

Ajaxi është nikoqir i Benifcas për duelin e dytë që zhvillohet në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja e parë kishte përfunduar 2-2, derisa e dyta fillon nga ora 21:00 në stadiumin “Johan Cruijff Arena”.

Për këtë duel, Ajaxi do të jetë pa Remko Pasveer, Maarten Stekelenburg, Sean Klaiber, që janë të lënduar, ndërsa në dyshime është Mohammed Ihattaren.

Në anën tjetër, Benfica ka mungesa si Lucas Verissimo, Rodrigo Pinho dhe Haris Sferovic.

Formacionet e mundshme:

Ajax: Onana, Mazraoui, Timber, Martinez, Blind, Gravenberch, Alvarez, Antony, Berghuis, Tadic, Haller.

Benfica: Vlachodimos, Grimaldo, Vertonghen, Otamendi, Gilberto, Everton, Weigl, Taarabt, Rafa, Ramos, Nunez. /Telegrafi/