[ad_1]

Juventusi mori një barazim ndaj Villarrealit në ndeshjen e parë të fazës së eliminimi direkt të Ligës së Kampionëve.

Trajneri i Juventusi, Max Allegri, ka folur për ndeshjen, duke thënë se ndeshje kthyese do të jetë sikurse një finale.

“Gabimi në golin e pësuar ishte vendimtar, e lamë Parejon të vetëm në mes të zonës”.

“Villarreali ishte gjithmonë në kërkim të hapësirave, ne ishim gjashtë kundër një dhe mbetem jashtë. Për pjesën tjetër patëm një ndeshje të mirë dhe patëm disa raste. ”

“Tani është bërë si finale, nuk ka zgjidhje tjetër veç fitores në ndeshjen e dytë”

“Vlahovic bëri një lojë të mirë dhe nuk ishte e lehtë, si ai dhe Morata bëri mirë kundër një ekipi teknik dhe me përvojë. Shpresoja të fitoja 3-0, por duhet të qetësohemi dhe të ecim hap pas hapi”.

“Më mirë të kesh një Juve të shëmtuar dhe fituese, sesa të bukur dhe humbëse”.

“Po përpiqem të gjej ekuilibrin e duhur për të gjetur rezultatin. Në mes të fushës kam Zakaria që duhet të përshtatet, Arthurin që ka cilësi në driblim. McKennie Le të shpresojmë se nuk është asgjë serioze”, ka thënë Allegri pas ndeshjes. /Telegrafi/