A mundet Cristiano Ronaldo t’i bashkohet Messit te PSG?

Ylli i dikurshëm i Arsenalit, Paul Merson beson se Cristiano Ronaldo duhet t’i bashkohet Lionel Messit në Paris Saint-Germain në mënyrë që ai të mund të luajë në Ligën e Kampionëve.

Pavarësisht formës së mirë të Ronaldos në Manchester United, Djajtë e Kuq janë pesë pikë prapa Arsenalit të vendit të katërt, pasi kanë luajtur dy ndeshje më shumë.

“Ky mund të jetë viti i fundit i Cristiano Ronaldos në Ligën Premier. Ai do të dëshirojë të luajë në Ligën e Kampionëve – ai ka luajtur në të gjithë karrierën e tij”, ka thënë fillimisht Merson për Sportskeeda.

“Do të habitesha nëse menaxheri i ardhshëm i Unitedit, Erik ten Hag, do që ai të jetë i sinqertë. Ai po përpiqet të ndërtojë ekipin e tij dhe Ronaldo është 37 vjeç”.

“PSG mund të kërkojë atë dhe ta bëjë atë zëvendësuesin e tyre afatshkurtër për Kylian Mbappen. PSG dëshiron vetëm një gjë – Ligën e Kampionëve”.

“Ronaldo është një aset i dëshmuar në këtë garë – ai ka shënuar gola, ai shet fanella, ai i ka bërë të gjitha”.

Ronaldo nuk e ka humbur kurrë ndonjë sezon në Ligën e Kampionëve që nga fillimi i karrierës së tij profesionale në futboll në vitin 2002.

Messi dhe Ronaldo me fanellat e ish-skuadrave

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi

Perspektiva që Ronaldo dhe Messi të luajnë për të njëjtin skuadër është mbresëlënëse dhe kjo është diçka që Merson mendon se mund të ndodhë.

“Ligue 1 është një ligë e lehtë dhe Ronaldo do të jetë në gjendje të fokusohet në Ligën e Kampionëve në PSG”.

“Me Messin tashmë në klub, ne mund të shohim dy nga lojtarët më të mëdhenj të të gjitha kohërave që luajnë për të njëjtin ekip”, përfundoi anglezi. /Telegrafi/