100 milionë euro kryejnë punë, Newcastle gjashtë ndeshje pa humbje – tani larg pesë pikë me skuadrat e mbijetesës

Skuadra e Newcastle vazhdon me lojëra të shkëlqyera në Angli, ndërsa laraskat kanë  barazuan sot kundër West Ham në Londër në xhiron e 26-të të Ligës Premier me rezultat 1:1.

Më këtë barazim, ata kanë shkuar në gjashtë ndeshje pa humbje.

Të dy golat në këtë takim u shënuan në pjesën e parë, Craig Daeson shënoi për West Ham, ndërsa Joe Willock barazoi për Newcastle.

Me pikën e sotme, Newcastle arriti numrin e 22 pikëve në kampionat, pesë më shumë se Norwich, i cili është i pari në zonën e rënies me 17 pikë.

Humbjen e fundit e pësuan ishte ajo më 19 dhjetor të vitit të kaluar kur Manchester City. Laraskat  pastaj pas barazuan me Manchester United, Watford dhe West Ham, ndërsa shënuan fitore ndaj Leeds, Everton dhe Aston Villa.

Tashmë po shihen frytet e afatit kalimtar të shkëlqyer të janarit te ky klub, ku ata investuan 100 milionë euro.

Newcastle ka bërë një hap të madh drejt mbijetesës që është edhe synimi kryesor i klubi. /Telegrafi/