Gjatë ditës së sotshme na pret koha me diell dhe me vranësira të vogla. Në pjesët veriore pasdite dhe mbrëmje do të ketë jostabilitet të izoluar me reshje të rrëmbyeshme dhe vranësira të shkurtra.

Do të fryjë erë e lehtë nga veriperëndimi, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin nga 28 deri në 36 gradë. UV = 9.

Në Shkup me diell dhe ngrohtë, pasditja do të jetë me vranësirave jostabile. Pasdite do të fryjë erë e lehtë nga veriu , ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në 34 gradë