Samsung prezantoi Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G

Samsung prezantoi sot Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G të ri, duke përmbyllur paketën më të fundit të Galaxy Innovation, duke ofruar një përvojë të përballueshme dhe gjithëpërfshirëse celulare.

Me një procesor krejt të ri, kamerë origjinale me AI për serinë Galaxy, një ekran të zgjeruar dhe të pastër dhe një bateri dyditore, seria e re Galaxy A përmban lidhjen 5G, nivelin më të lartë të sigurisë, mjedisin, dizajn modern dhe të hollë, si dhe si një përvojë e avancuar e lidhur.

Përveç kësaj, të dyja pajisjet mbështesin përditësimet e rregullta të One UI dhe OS Android dhe përditësimet e sigurisë për të mbajtur përvojën e përdoruesit celular në nivelin më të lartë.

Bëni fotografi perfekte në çdo situatë

Pavarësisht nëse krijoni përmbajtje ose e ndani atë me miqtë, Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G ofrojnë një përvojë të avancuar të kamerës të gjeneratës së fundit dhe veçori të shumta të serisë Galaxy S. në çdo kohë, ndërsa kamera e përparme me rezolucion të lartë 32 MP mundëson selfie të shkëlqyera dhe video thirrje të pastra.

Me një procesor krejt të ri 5nm, kamera inovative VI e serisë së re Galaxy A siguron që çdo imazh të duket i përsosur – edhe në dritë të ulët. Modaliteti i avancuar i natës bashkon automatikisht deri në 12 imazhe në të njëjtën kohë, duke i bërë fotografitë e natës të duken plotësisht të qarta. Dhe kur regjistroni video në dritë të ulët, numri i kuadrove për sekondë të serisë Galaxy A rregullohet automatikisht për të bërë video të ndritshme dhe të qarta.

Modaliteti i avancuar i portretit kap thellësinë dhe konturet e objekteve më saktë me kamera të dyfishta dhe inteligjencë artificiale të fuqishme. Dhe në modalitetin argëtues, momentet e veçanta mund të theksohen më tej duke përdorur filtra dhe efekte gazmore që tani funksionojnë me lente ultra të gjera. Për më tepër, funksioni i ripërtëritjes së fotografive i jep jetë fotove të vjetra ndërsa goma e objekteve eliminon gjithçka që është shkrepur aksidentalisht në sfond.

Maksimizoni përvojën tuaj të shikimit kudo, në çdo kohë

Dikur ishte më e vështirë të shihje se çfarë kishte në ekranin e një smartphone në një ditë me diell, por algoritmi inteligjent i serisë së re Galaxy A garanton detaje të besueshme të ekranit, edhe jashtë.

Ekrani i gjerë 6,5 inç Super AMOLED i Galaxy A53 5G ofron gjithashtu një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz për një përvojë gjithëpërfshirëse, ndërsa Galaxy A33 5G ka një ekran Super AMOLED 6,4 inç me një shpejtësi rifreskimi prej 90 Hz.

Përveç kësaj, seria e re Galaxy A tani është e pajisur me një jetëgjatësi dyditore të baterisë dhe karikim super të shpejtë prej 25 W – kështu që shikimi, transmetimi dhe më shumë mund të zgjasin më shumë.

Dizajn i bukur dhe i qëndrueshëm

Seria e re Galaxy A është krijuar për të qenë moderne, funksionale dhe e qëndrueshme. Korniza e hollë e pajisjes jep një pamje elegante dhe moderne, dhe dizajni Ambient Edge përshtatet në mënyrë të përkryer me kamerën me trupin e telefonit. Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G karakterizohen nga xhami i qëndrueshëm Corning Gorilla Glass 5 dhe IP67 rezistent ndaj ujit dhe pluhurit dhe në këtë mënyrë ofrojnë qëndrueshmëri dhe siguri të përmirësuar.

Samsung ka hulumtuar gjithmonë se çfarë është e mundur me teknologjinë dhe vazhdon të krijojë se si të përdorë sa më mirë burimet e planetit tonë. Duke filluar nga gushti 2021 me Strategjinë Galaxy për Planetin, Samsung është i përkushtuar të ndërmarrë veprime konkrete mjedisore për të ndihmuar në bërjen e planetit më të shëndetshëm deri në vitin 2025. Duke u mbështetur në përpjekjet për qëndrueshmëri të Samsung, seria Galaxy A eliminon spinën e karikuesit dhe zvogëlon madhësinë e paketimit. Paketimi përdor gjithashtu letër nga burime të qëndrueshme, dhe vetë pajisja përdor mbetje të ricikluara për butonat anësore dhe foletë e kartave SIM.

Përveç materialit, jetëgjatësia e shërbimit të serisë së re A është zgjatur. Të dyja pajisjet garantojnë deri në katër gjenerata të përditësimeve të One UI dhe Android OS dhe deri në pesë vjet përditësime sigurie. Këto veçori u japin përdoruesve qasje në softuerin më të fundit dhe sigurinë për të maksimizuar jetën e smartfonëve.

Përvoja e lidhur me Galaxy, e sigurt dhe një klik larg

Seria e re Galaxy A ofron mbrojtje të të dhënave dhe informacionit të garantuar nga Samsung Knox. Kur ruani foto, shënime dhe aplikacione private, dosja e sigurisë u ofron përdoruesve një kasafortë dixhitale të koduar, në mënyrë që vetëm ata të kenë qasje në përmbajtjen e saj. Duke përdorur veçorinë e ndarjes private, përdoruesit mund të kontrollojnë se kush ka qasje në skedarë dhe për sa kohë. Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G shfaqin gjithashtu portofolin e ri Samsung, një hapësirë e përshtatshme dhe e mbrojtur për ruajtjen e sigurt të gjithçkaje.

Galaxy A53 5G dhe A33 5G punojnë me pajisjet e tjera Galaxy për një përvojë të plotë dhe të lidhur të ekosistemit Galaxy. Opsionet e audios janë zgjeruar duke lidhur seritë e kufjeve Galaxy Buds me një sërë pajisjesh, duke përfshirë Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G. Të disponueshme në kufjet Galaxy Buds Pro dhe së shpejti në Galaxy Buds2 dhe Buds Live, përdoruesit do të jenë në gjendje të shijojnë teknologjinë audio 360 që jep tingull besnik dhe gjithëpërfshirës 3D. Kur duhet të jeni produktiv, përdorni lidhjen e Windows për të lidhur serinë e re Galaxy A me kompjuterin tuaj Windows për të kopjuar dhe ngjitur, transferuar skedarë dhe madje për t’iu përgjigjur telefonatave ose mesazheve.

Samsung Galaxy A53 5G dhe Galaxy A33 5G do të jenë të disponueshëm në BiH në prill. /Telegrafi/