Rusia ka paralajmëruar se po punon për një përgjigje të gjerë ndaj sanksioneve perëndimore, të cilat pretendon se do të jenë ‘të shpejta’ dhe do të ndihen në zonat më të ndjeshme.

“Reagimi i Rusisë do të jetë i shpejtë dhe i ndjeshëm për ata që u drejtohet”, tha Dmitry Birichevsky, drejtori i departamentit të bashkëpunimit ekonomik të Ministrisë së Jashtme, sipas agjencisë së lajmeve RIA, përcjell Klankosova.

Kujtojmë se shumë vende evropiane por edhe ShBA, kanë vendosur sanksione për Rusinë.