Takimi mes ministrit të jashtëm Sergej Lavrov dhe homologut të tij ukrainas Dymitro Kuleba, para pak çastesh ka përfunduar, ndërkohë që raportohet se nuk është arritur marrëveshje për armëpushim dhe hapjen e korridoreve humanitare.