Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira, pasdite me reshje shiu, në disa vende më të rrëmbyeshme. Reshjet do të vazhdojnë edhe në orët e mbrëmjes. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi juglindor, informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 6 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë nga 11 deri në 16 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë mot me vranësira të ndryshme, pasdite dhe në orët e mbrëmjes me reshje shiu. Temperatura minimale do të bie deri në 3 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 14 gradë Celsius.

Gjatë kësaj jave do të mbajë mot me vranësira të ndryshme me reshje të përkohshme të shiut nga intensitet i ndryshëm