Pamje rënda nga rrugët e Ukrainës të mbushura me trupat e civilëve të vrarë (Video)

Trupat e pajetë të 20 civilëve janë parë në një rrugë të vetme, në qytetin Bucha, afër Kyivit, raporton CNN.
Pamje të rënda të civilëve të vrarë janë publikuar nëpër media, duke u bërë testamenti i terrorit rus në Ukrainë.

Pamjet janë shpërndarë vazhdimisht sot gjatë ditës në media botërore e nga organizata dhe figura publike mbarë botën. Ukraina këtë e ka quajtur gjenocid.

Mykhailo Podolyak, këshilltar nga Presidenca ukrainase, i cili është edhe pjesë e ekipit negociator të Ukrainës, i ka rishpërndarë fotografitë të dielën, duke e quajtur këtë “masakër të planifikuar”.

Në këto pamje, shihet një burrë, të cilit i janë lidhur duart nga prapa. Një tjetër shihet se është qëlluar derisa po ngiste biçikletën.

Pamjet e llahtarshme nga qyteti ukrainas Bucha janë fotografuar nga Agjencia e shtypit francez, të shtunën, në ditën kur Ukraina e deklaroi këtë qytet të çliruar prej forcave ruse.