Nicole Scherzinger planifikon rikthimin solo në muzikë pas anulimit të turneut të “Pussycat Dolls”

Nicole Scherziger po rikthehet në muzikë me një karrierë solo pas tetë vitesh pauzë.

Ish-gjyqtarja e “X Factor” i kishte kthyer shpinën krijimit të muzikës së saj për t’u fokusuar në televizion dhe në “Pussycat Dolls”, por tani ajo është kthyer në studio pasi ribashkimi i grupit amerikan dështoi.

“Kam bërë disa shkrime së fundmi, duke punuar në këtë album”, tha Nicole duke njoftuar rikthimin e saj, ajo tha gjatë një shfaqjeje intim në Los Angeles.

Foto: Getty

Nicole, e cila kishte pesë këngë solo në “Top Ten”, duke përfshirë një në pozitën e parë me “Don’t Hold Your Breath”, ka regjistruar tashmë disa këngë pas bashkëpunimit me një sërë tekst-shkruesish të njohur, shkruan The Sun.

I dashuri i Nicole, Thom Evans, një ish-lojtar i sindikatës së rugbit, i kthyer në trajner personal, me të cilin ajo është në romancë më shumë se dy vjet, ishte në koncertin e saj të vogël, ku performoi një nga këngët e saj të reja, “Never Going Back”.

Foto: BackGrid

Kjo është një kthesë e madhe nga një vit më parë, kur Nicole kishte këmbëngulur se ajo ishte e përkushtuar ndaj grupit “Pussycat Dolls”.

Ata kishin këngë që planifikonin t’i publikonin si grup dhe ishin në prag të nënshkrimit të një marrëveshjeje të re menaxheriale për të siguruar të ardhmen e tyre afatgjatë. Por nuk u realizua kurrë.

Foto: Getty

Por tani një publikim nga artistja mund të vijë së shpejti, pasi turneu i ribashkimit të Dolls u anulua.

Gjatë koncertit të saj, Nicole ngacmoi se mund të publikonte një ‘EP’ ose një album të plotë me titullin “Warrior”. /Telegrafi/