Lokalizohet zjarri në Shkup, dyshimet e para për zjarr vënie (VIDEO)

Zjarr i madh dhe tym ka kapluar Shkupin sot, pasi është djegur ish fabrika ”Treska”.

Informacionet e para jo zyrtare që ka siguruar KlanMacedonia janë se shkaktari i zjarrit ka qenë faktori njeri, zjarrfikësit kanë parandaluar shpërndarjen në ndërtesat tjera që janë në rrethinën e ish fabrikës dhe zjarri është vendosur nën kontrollë, informon KlanMacedonia.