Ky është Anti-tanku që po shkatërron rusët në Ukrainë, peshon 8.4 kg (VIDEO)

AntiTanku FGM-148 Javelin, është predha e cila ka një fuqi të frikshme duke goditur rëndë armikun rus.

Kjo armë amerikane kushton US$175,203, peshon rreth 8.4 kg dhe arrin cakun deri në distanca 2,5 km.

Ajo madje arrin të çajë tankun më dysh. /albeu.com/