Ky do të jetë moti për sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat maksimale do të jenë në interval prej 23 deri 31 gradë celcius. Ndërsa indeksi UV do të jetë 8.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe stabil. Mëngjeset do të jenë më të freskët, ndërsa temperaturat ditore do të jenë në rritje.