Komediani Dave Chappelle shihet për herë të parë në publik që pas incidentit në skenën e Hollywood Bowl

Komediani Dave Chappelle është parë për herë të parë pas sulmit, teksa po performonte në skenën e Hollywood Bowl në Los Angeles të martën mbrëma.

Chappelle u sulmua gjatë një shfaqjeje në Hollywood Bowl kur një person u hodh në skenë direkt mbi të.

Personi që sulmoi Chappelle u largua shpejt nga skena nga sigurimi dhe u nxor nga vendi i ngjarjes me një ambulancë.

Foto: Screenshot/Backgrid

Sulmuesi i dyshuar, Isaiah Lee, 23 vjeç, u arrestua menjëherë pas incidentit dhe sipas policisë u akuzua për sulm me një armë vdekjeprurëse.

I njëjti u fotografua të mërkurën derisa mbërrinte në një restorant në Los Angeles me reperin Mos Def.

Komediani shihet ndërkaq duke përshëndetur fotografët përpara se të hynte në restorant.

Foto: Screenshot/Backgrid

Lee mbante një armë kopje me një teh thike brenda kur dyshohet se sulmoi Chappelle.

Komediani po performonte në The Hollywood Bowl “Netflix is a Joke” në momentin kur ndodhi sulmi.

Foto: Screenshot/Backgrid

Ai u sulmua në kohën kur shfaqja po mbaronte dhe falënderoi aktorin Jamie Foxx dhe reperin Busta Rhymes që i dolën në mbrojtje gjatë incidentit. /Telegrafi/