Jason Momoa pranoi se ndarja e tij nga gruaja Lisa Bonet ka qenë “e vështirë” si personazh publik.

Aktori i “Aquaman” tha në Instagram se ishte mirënjohës që privatësia e familjes së tij u mor në konsideratë teksa merrte pjesë në premierën e “Batman” të martën me dy fëmijët që ka me yllin e “Cosby Shoë”.

“Mirënjohës për fansat dhe mediat që ishin bujarë duke na dhënë hapësirë ​​për fëmijët”, shkroi ai të enjten (3 mars).

“Është mjaft e vështirë ndarja në sy të publikut, ne e vlerësojmë privatësinë e vazhdueshme gjatë këtyre kohërave”, tha ai.

Foto: Amy Sussman

Momoa, 42 vjeç, mori vajzën e tij 14-vjeçare, Lola, dhe djalin 13-vjeçar, Nakoa-Ëolf, për të mbështetur gjysmëmotrën e tyre, Zoë Kravitz , në premierën e filmit në Neë York me protagonist Robert Pattinson.

Kravitz, e cila luan ‘Catëoman’-in në filmin me regji të Matt Reeves, është vajza 33-vjeçare e Bonet, 54, dhe bashkëshortit të saj të parë, yllit të rrokut Lenny Kravitz.

Ndërsa merrte pjesë në premierën, Momoa u shpreh se ishin ende “një familje” pavarësisht ndarjes së tij nga Bonet.

Foto/Instagram

“Lisa nuk mund të ishte këtu, kështu që ne po përfaqësojmë, unë dhe fëmijët” tha ai për “Entertainment Tonight” në tapetin e kuq.

“Ne jemi shumë të emocionuar që thjesht jemi këtu. … Është ende familje, e dini?”, shtoi ai.

Momoa ka vazhduar të jetë një figurë mbështetëse ndaj Zoës dhe madje është parë duke u shoqëruar me të dashurin e saj, Channing Tatum , para premierës.

Foto/Getty Images

Momoa njoftoi në janar se ai dhe Bonet po ndaheshin pas 17 vitesh së bashku dhe katër vitesh martesë.

Megjithatë, që atëherë qarkullojnë zëra se ka mundësi për pajtim mes çiftit të ndarë, të cilët nuk kanë bërë kërkesë për divorc.

“Ata vendosën të punojnë me gjëra në vend që të hedhin  çdo gjë pas, sepse kanë investuar kaq shumë në njëri-tjetrin”, tha një burim për Hollywood Life muajin e kaluar. /Telegrafi/