Ish kreu i Partisé Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në një prononcim për indeks ka folur rreth 20 vjetorit të themelimit të Bashkimit Demokratik për Integrim.

Ai ka thënë se BDI-ja e Ahmetit ëshrë partia më patriotike dhe më e rëndësishme e shqiptarëve në të gjithë Ballkanin Perëndimorë.

Hoxhaj i tha portalit indeks se partia e Ali Ahmetit ishte ajo që avancoi të drejtat e shqiptaréve të Maqedonisë dhe morri vendime të rëndësishme edhe për vet shtetin./indeks.mk/

VIDEO