Goditet me veturë një çiklist në Shkup / Dërgohet në spital me lëndime të rënda

Një 48 vjeçar me biçikletë është goditur nga një automjet i drejtuar nga një 66 vjeçar nga Shkupi. Çiklisti, poashtu nga Shkupi, me lëndime të rënda trupore po trajtohet në Spitalin e Përgjithshëm të Qytetit të Shkupit. Policia po heton rastin dhe pas dokumentimit do të marrë masat përkatëse

“Më datë 26.11.2022 në ora 13:30 është raportuar se në rrugën rajonale Shkup-Tetovë, mjeti motorik i udhëtarëve ‘Hyundai’, me targa regjistrimi të Tetovës, i drejtuar nga A.A(66) nga Shkupi, ka goditur biçikletën e drejtuar nga I.B (48) nga Shkupi. Në aksident, çiklisti ka pësuar lëndime të rënda, të cilat janë konfirmuar në Spitalin e Përgjithshëm të qytetit ‘Shën Naum Ohri’. Kontroll është kryer nga ekipi inspektues nga SPB Shkup”, thuhet në raportin e MPB-së./KlanMacedonia