Gazetari shqiptarë nga Shkupi Destan Jonuzi nëpërmes një postimi në rrjetet sociale ka ftuar të gjithë shqiptarët që ti bashkëngjiten festës.

Ai me ironi ka thënë se të gjithë do të habiten, (smetajti) për shkak të turmës (kallaballajkit) të madhë që do të jetë në sheshin Skënderbeu në Shkup ku në vigjilje të 20 vjetorit të partisë do të performojnë, Ledri, Dafina, Bardhi dhe Three Dots.

Postimi i plotë:

“Sonte dilni më herët te Sheshi “Skenderbeu”, më vonë do “smetajti”, shumë “kallaballajk” do të ketë”, ka shkruar Jonuzi.