Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion rikrijuan një tjetër falsifikim të famshëm të modës gjatë prezantimit të një çmimi në “Grammy Awards 2022”.

Gjatë mbrëmjes MTV Video Music Awards të vitit 1998, Mariah Carey dhe Whitney Houston morën pjesë në një skenë ku të dyja kishin veshur të njëjtin fustan ngjyrë kafe në skenë që të dyja fillimisht besonin se ishte “i një lloji”.

Dua, 26 vjeçe, dhe Megan, 27 vjeç, e rikrijuan atë skenë në “Grammy Awards” të dielën, ku dolën me fustane të zinj identikë me kunja ari – përpara se stilistja Dontalla Versace të ndërhynte për të shpëtuar ditën, shkruan DailyMail.

“Më vodhe shikimin!”, i tha Megan-Duas.

“Më thanë se kisha ekskluzivitetin”, i tha Dua Meganit. “Do të më duhet të flas me Donatellën”.

Donatella më pas doli në skenë për të zgjidhur problemin ku ajo hoqi fundet e tyre për të treguar pamjen e tyre unike.

“E dini çfarë, le ta bëjmë këtë dhe këtë”, tha Donatella, duke i hequr të dy fundet. “Tani, këto janë vajzat e mia”, shtoi stilistja e famshme.

Dua tani kishte veshur një bluzë të zezë dhe pantallona latex ndërsa Megan kishte veshur të njëjtën veshje, por me një fund që mbulonte gjysmën e pjesës së poshtme të trupit.

“Tani ne të dy dukemi si fituese”, tha Megan.

Më shumë se 20 vjet më parë Mariah dhe Whitney pretenduan se kishin bërë një skenë të ngjashme në MTV VMA të vitit 1998.

Dy këngëtarët arritën në skenë të veshura me fustane identike ngjyrë kafe, të cilat ato besonin se ishin të një lloji.

“Unë dukem më mirë!”, kishte thënë e ndjera Whitney në atë kohë.

Ceremonia e 64-të vjetore e Çmimeve Grammy u mbajt në MGM Grand Garden Arena, në Las Vegas.

Komediani Trevor Noah ishte nikoqir i ngjarjes i mbrëmjes.

Nata më e madhe e muzikës vlerësoi regjistrimet, kompozimet dhe artistët më të mirë të vitit, të llogaritur nga 1 shtatori i vitit 2020 deri më 30 shtator 2021. /Telegrafi/