Drake humb 275 mijë dollarë, vuri bast për fitoren e Jorge Masvidal ndaj Colby Covington në UFC 272

Reperi kanadez, Drake humbi 275 mijë dollarë pasi vuri bast se Jorge Masvidal do ta mposht ish-shokun e skuadrës, Colby Covington në UFC 272.

Drake do të kishte fituar një tarifë afërsisht një milion dollarë duke pasur parasysh shanset nga aksionet e tij origjinale, nëse Masvidal do të kishte fituar meçin në Octagon të Las Vegas.

Duke parë transmetimin e UFC 272 në laptopin e tij, Drake mund të shihet duke vendosur bast të madh në Masvidal.

Foto: Drake/Twitter

Por Covington e mposhti ish-shokun e tij të skuadrës në pesë raunde duke siguruar fitoren me rezultatet 49-46, 50-44 dhe 50-45, shkruan DailyMail.

Dustin Poirier, i cili do të përballet me Masvidalin në luftën e tij të radhës, u tall me reperin pasi humbi bastin me gjashtë shifra në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

Foto: Getty Images

“Le të flasim për të gjitha paratë që Drake humbi sonte, ai duhet të kthehet në shitjen e atyre albumeve për t’i fituar paratë”, tha ndër tjera Covington.

Masvidal pohoi se ishte një nga paraqitjet më të këqija si një luftëtar së bashku me ofendimet ndaj kundërshtarit të tij Covington, për të cilët u nevojit ndërhyrja e sigurimi për t’i ndarë derisa të dy prisnin gjyqtarët. /Telegrafi/