David Beckham “derdhi një lot” gjatë një fjalimi emocionues në dasmën e djalit të madh Brooklyn Beckham, përpara se dhëndri t’u kërkonte mysafirëve të ndihmonin Ukrainën e shkatërruar nga lufta duke dhuruar para për bamirësi.

Ish-ylli i Manchester United dhe Anglisë, David, 46 vjeç, mbajti një fjalim të përzemërt teksa djali i tij u martua me aktoren e pasur Nicola Peltz gjatë një ceremonie mahnitëse në pronën e mrekullueshme të familjes së saj buzë detit në Palm Beach, Florida.

Si pjesë e detyrave të tij si baba i dhëndrit, futbollisti i pensionuar mbajti një fjalim pesë minutësh për djalin e tij dhe gruan e tij të re, duke kujtuar gjithashtu një moment të veçantë në momentet e para të jetës së tij – duke i lënë të gjithë, përfshirë veten, me sy të mjegullt, shkruan DailyMail.

Burimet thonë se atij iu desh të ‘ndalonte për të marrë frymë’ dhe gjithashtu gjeti kohë për të lavdëruar nusen e tij – duke e quajtur trashëgimtaren miliardë dollarëshe ‘të pabesueshme’.

Një burim i tha tabloidit britanik The Sun: “Fjalimi i Davidit vazhdoi për rreth pesë minuta dhe ai u duk sikur derdhi një lot në një moment. Ai po fliste se kur lindi Brooklyn dhe si donte ta mbronte”.

“Ai tha se ishte duke fjetur në dyshemenë e spitalit, duke mbajtur derën mbyllur sepse nuk donte të linte askënd të hynte brenda. Davidit iu desh të ndalonte dhe të merrte frymë për të rifituar qetësinë e tij, por ishte një fjalim shumë i ëmbël”.

Pas fjalimeve, të gjithëve iu shërbyen kokteje të veçanta, ndërsa një kuartet ‘jazz’ dhe një orkestër prej 12 pjesëtarësh ofruan muzikës like për të argëtuar të pranishmit.

Brooklyn, 23 vjeç, dhe nusja e re Nicola, 27 vjeçe, më vonë ftuan të ftuarit e tyre të dasmës për të dhuruar fonde për të mbështetur Ukrainën ndërsa ajo vazhdon t’i rezistojë pushtimit të vazhdueshëm rus.

Sipas Revistës “Vogue”, kriza në Ukrainë nuk ishte larg mendjes së tyre pasi ata festuan ditën e tyre të veçantë me një listë të ftuarve të mbushur me yje gjatë fundjavës.

Kuptohet se Brooklyn dhe Nicola bashkëpunuan me agjencinë humanitare “Care” dhe ftuan mysafirët e tyre të kontribuojnë në përpjekjet e agjencisë për të mbështetur dhe ofruar ndihmë për gratë, vajzat, familjet dhe të moshuarit në vendin e shkatërruar nga lufta.

Prindërit e nuses, Claudia dhe financieri Nelson – i cili vlerësohet se ka një pasuri prej 1.7 miliardë dollarësh (1.5 milionë euro) – ishin ndër ata që bënë një donacion të rëndësishëm për kauzën.

Brooklyn publikoi fotografinë e parë zyrtare nga dasma e tij me Nicolan të dielën.

Kuzhinieri aspirues ndau fotografinë ku shihte nusen e tij të mahnitur me një fustan të bardhë mahnitës të markës “Valentino”, të cilën e shoqëroi me mbishkrimin: “Z. & Znj. Peltz Beckham”. /Telegrafi/