Bora Zemani ‘kopjon’ aktoren Zendaya, shfaqet në program më veshje thuajse të ngjashme si të yllit botëror?

Bora Zemani është një prej prezantueseve më të pëlqyera shqiptare.

Ajo ka qenë veçanërisht e përfolur gjatë spektaklit Big Brother VIP, për shkak të vizitës që i bëri brenda shtëpisë ish-të dashurit të saj, Donald Veshaj.

Bora e cila është e ndjekur nga mbi një milion ndjekës në llogarinë e saj zyrtare në Instagram, shpesh ndan me ndjekësit fotografi të ndryshme nga paraqitjet e saj në përditshmëri ose televizion.

Foto: Bora Zemani/Instagram

Së fundmi, bukuroshja e Top Channel publikoi një fotografi të re, ku dukej mjaft bukur dhe tërheqëse e veshur me një sako të hirtë me disa shirita me shkëlqim.

Foto: Bora Zemani/Instagram

Këtë sako ajo e kishte kombinuar me një palë geta të zeza, të dizajnuara gjithashtu me shirita argjendi.

Foto: Bora Zemani/Instagram

Kjo veshje është thuajse e njëjta me të cilën aktorja me famë botërore, Zendaya, u paraqit në premierën e filmit “Spider-Man: No Way Home” në Londër.

Zendaya (Foto: Sipa USA via AP)

Sakoja dhe getat e prezantueses janë një imitim i veshjes së dizajnuar nga “Alexander McQueen”, që është pjesë e koleksionit pranveror të shtëpisë gjigante të modës.

Zendaya dhe Tom Holland (Foto: Joel C Ryan/Invision/AP)

Kjo nuk është ndër herët e para kur të famshmit vendorë janë frymëzuar nga yjet ndërkombëtarë për paraqitjet e tyre. /Telegrafi/