Bastisje në Shkup, kapet marijuhanë dhe fara marijuhane

Ministria e Punëve të Brendshme njoftonë se me datë 11.05.2022 në ora 22.45, zyrtarë policorë nga SPB Shkup – Njësiti për tregti të paligjshme kanë arrestuar M.N (30) nga Shkupi.

Gjatë kontrollit të kryer në banesën e tij,me urdhër të gjykatës, u gjet dhe u konfiskua marijuanë dhe një sasi e madhe fara marihuane.

Personi në fjalë është ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngrihet kallëzim përkatës nga neni 215 i Kodit Penal.