Ahmeti uron futbollistët e reprezentacionit për fitoren e madhe ndaj Italisë

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka uruar futbollistët e Reprezentacionit të Maqedonisë së Veriut të cilët fituan ndeshje mjaft të rëndësishme kundër Italisë si mysafir me rezultat 0:1.

Ky është statusi i plotë i Ahmetit:

Përgëzoj djemtë e reprezentacionit tonë të futbollit për fitoren e madhe që arritën sot ndaj kampionit të Europës, Italisë, në gjysëmfinalen e balotazhit për kualifikim në Kampionatin Botëror.

Rrugën e suksesit me guxim dhe punë si deri më tani uroj që ta vazhdojnë edhe në finalen e balotazhit duke e bërë realitet ëndrrën e kualifikimit në kompeticionin më prestigjioz të futbollit.